Телескопски пол од јаглеродни влакна 3k 12k

Краток опис:

Прачки од јаглеродни влакна може да се користат за чистење прозорци, чистење на голема надморска височина, чистење на ровови, риболов на трали, фотографирање итн.


Детали за производот

Ознаки на производот

Вовед

Столбот од јаглеродни влакна има предности на висока цврстина, мала тежина, отпорност на абење, отпорност на стареење и отпорност на корозија.
Во споредба со традиционалните структурни метали (како што се челик, алуминиум и нерѓосувачки челик), јаглеродните влакна имаат одлични карактеристики на цврстина на истегнување и се првиот избор за различни апликации за изведба.

Продажба на поени

Јаглеродните влакна се златен стандард на телескопскиот пол, тие се еднакви делови робусни, крути и лесни. Можеме да прилагодиме 3k, 6k, 12k и други различни површини според вашите потреби. Додека се обезбедува квалитетот на производот, тоа исто така ја зголемува естетиката и чувството за употреба на производот

Carbon fiber pole_img26
Carbon fiber pole_img25
Carbon fiber pole_img24

Предност

1. Лесен за носење, лесен за складирање, лесен за употреба
2. Голема вкочанетост, мала тежина
3. Отпорност на абење
4. Отпорност на стареење, отпорност на корозија
5. Топлинска спроводливост
6. Стандард: ISO9001
7. Различни должини се достапни вообичаени.

Спецификации

Име Телескопски пол од јаглеродни влакна 3k 12k
Карактеристика на материјалот 1. Направено од висок модул 100% јаглеродни влакна увезени од Јапонија со епоксидна смола
  2. Одлична замена за алуминиумските цевки со ниско ниво
  3. Тежи само 1/5 од челик и 5 пати посилни од челик
  4. Ниска коефициент на топлинска експанзија, отпорност на висока температура
  5. Добра издржливост, добра цврстина, мала ефикасност на топлинска експанзија
Спецификација Шаблон Twill, обичен
  Површина Сјајни, мат
  Линија 3K или 1K, 1,5K, 6K
  Боја Црна, златна, сребрена, црвена, сина, зелена (или со свила во боја)
  Материјал Јапонска ткаенина од јаглеродни влакна + смола
  Содржина на јаглерод 100%
Големина Тип Лична карта дебелина на ѕид Должина
  Телескопски пол 6-60 мм 0,5,0,75,1 / 1,5,2,3,4 мм 10-72Ft
Апликација 1. Делови за авијација, модел на хеликоптери, Беспилотно летало, FPV, RC модел
  2. Алатка за чистење, чистење на домаќинства, аутџигер, бандера на камера, избирач
  6. Други
Пакување 3 слоја заштитна амбалажа: пластичен филм, фолија за меурчиња, картон
  (Нормална големина: 0,1 * 0,1 * 1 метар (ширина * висина * должина)

Апликација

Прачки од јаглеродни влакна може да се користат за чистење прозорци, чистење на голема надморска височина, чистење на ровови, риболов на трали, фотографирање итн.

Carbon fiber pole_img22
Carbon fiber pole_img23
Carbon fiber pole_img21

  • Претходно:
  • Следно: