Телескопски Пол Спасување телескопски 3k обична ткаенина Карбонски базен

Краток опис:

Lifeивотен столб е уред за спасување живот кој се користи за спасување луѓе од давење. Бидејќи постои ризик од давење во непосредна близина на давење, напорите за спасување треба да се спроведат на брегот секогаш кога е можно. Со цел да се задоволат потребите за брзо и безбедно спасување на оние кои се дават на подолго растојание (од 3 до 10 метри), персоналот на базенот ја подобри формата и функцијата на коњскиот столб, со што се генерираше широко користен спасувачки столб


Детали за производот

Ознаки на производот

Вовед

Главните придобивки на јаглеродните влакна од вообичаено користените метални цевки се нејзината мала густина (тежина) и висока цврстина. ЦТЕ-јаглеродните влакна се многу близу до нула. Нашите цевки од столб го прилагодуваат дизајнот на обложување на епоксидна смола за надворешни работи за да се спротивстави на УВ.
Мултифункционална телескопска прачка за спасување на вода може да се користи за спасување на море, спасување животни, спасување поплави, високо спасување и сл. Со безбедносната брава, должината на прачката за спасување може флексибилно да се прилагоди и може да се затегне автоматски при влечење за да се осигури безбедноста .

Продажба на поени

Телескопското спасување ги прави спасувачките безбедни и сигурни, не се погодени од струја на ветер и море, за да ги санираат ранетите и да избегнат секундарни повреди. Ние поддржуваме прилагодување на големината, ако имате повеќе барања за големина или додатоци, ве молиме контактирајте ја службата за клиенти.

* Предупредување: Јаглеродните влакна се одличен електричен спроводник. Нашите столбови може да се изработат со надворешен слој од стаклопластика за да се додаде изолациониот карактер.

Предности

Инженерски тим со 15 годишно искуство во индустријата за јаглеродни влакна
Фабрика со 12 години историја
Ткаенина со јаглеродни влакна со висок квалитет од Јапонија / САД / Кореја
Строга проверка на квалитетот на куќата, проверка на квалитетот на третата страна, исто така, достапна доколку се побара
Сите цевки од јаглеродни влакна со 1 година гаранција

Спецификации

Име 50FT телескопски Полјаци за спасување на вода со долг дострел
Карактеристика на материјалот 1. Направено од висок модул 100% јаглеродни влакна увезени од Јапонија со епоксидна смола
  2. Одлична замена за алуминиумските цевки со ниско ниво
  3. Тежи само 1/5 од челик и 5 пати посилни од челик
  4. Ниска коефициент на топлинска експанзија, отпорност на висока температура
  5. Добра издржливост, добра цврстина, мала ефикасност на топлинска експанзија
Спецификација Шаблон Twill, обичен
  Површина Сјајни, мат
  Линија 3K или 1K, 1,5K, 6K
  Боја Црна, златна, сребрена, црвена, сина, зелена (или со свила во боја)
  Материјал Јапонска ткаенина од јаглеродни влакна + смола
  Содржина на јаглерод 100%
Големина Тип Лична карта дебелина на ѕид Должина
  Телескопски пол 6-60 мм 0,5,0,75,1 / 1,5,2,3,4 мм 50Ft
Апликација Спаси
Пакување 3 слоја заштитна амбалажа: пластичен филм, фолија за меурчиња, картон
  (Нормална големина: 0,1 * 0,1 * 1 метар (ширина * висина * должина)

Апликација

Спасување


  • Претходно:
  • Следно: