100% телескопски пол мултифункционален пол од јаглеродни влакна

Краток опис:

Оваа телескопска шипка е изработена од 100% јаглеродни влакна за висока цврстина, мала тежина, отпорност на абење и корозија. Телескопската шипка се состои од три дела, а флексибилниот дизајн на бравата му овозможува на корисникот слободно да ја прилагоди должината.


Детали за производот

Ознаки на производот

Вовед

Овие пригодни столбови кои можат да се продолжат од јаглеродни влакна, се лизгаат без напор и може да се заклучат на која било должина од 110 см до 300 см, што е идеално за секоја апликација каде што е потребно компактно складирање и долга должина на продолжување. Овие столбови се лесни за ракување и носење. Тие може да се продолжат до максимална должина за неколку секунди со извлекување и заклучување на секој телескопски дел.

Carbon fiber pole_img04
Carbon fiber pole_img07
Carbon fiber pole_img06
Carbon fiber pole_img05

Продажба на поени

Оваа телескопска шипка може да се користи во домовите за чистење на Windows и чистење на соларни панели. Прачката што може да се повлече овозможува погодност за чистење од далечина. Ергономскиот дизајн го прави чистењето на долги растојанија поштедливо и безбедно.

Имаме тим инженери со 15 годишно искуство во индустријата за јаглеродни влакна. Како 12-годишна фабрика, обезбедуваме строги внатрешни инспекции на квалитетот, а доколку е потребно, можеме да обезбедиме и проверки на квалитетот на трети лица. Сите наши процеси се одвиваат во строга согласност со ISO 9001. Нашиот тим се гордее со нашите искрени и етички услуги и секогаш ја обезбедува најдобрата услуга за клиентите.

Carbon fiber pole_img13
Carbon fiber pole_img12
Carbon fiber pole_img11

Спецификации

Име 100% телескопски пол мултифункционален пол од јаглеродни влакна
Карактеристика на материјалот 1. Направено од висок модул 100% јаглеродни влакна увезени од Јапонија со епоксидна смола
  2. Одлична замена за алуминиумските цевки со ниско ниво
  3. Тежи само 1/5 од челик и 5 пати посилни од челик
  4. Ниска коефициент на топлинска експанзија, отпорност на висока температура
  5. Добра издржливост, добра цврстина, мала ефикасност на топлинска експанзија
Спецификација Шаблон Twill, обичен
  Површина Сјајни, мат
  Линија 3K или 1K, 1,5K, 6K
  Боја Црна, златна, сребрена, црвена, сина, зелена (или со свила во боја)
  Материјал Јапонска ткаенина од јаглеродни влакна + смола
  Содржина на јаглерод 100%
Големина Тип Лична карта дебелина на ѕид Должина
  Телескопски пол 6-60 мм 0,5,0,75,1 / 1,5,2,3,4 мм 10Ft-72ft
Апликација 1. Делови за авијација, модел на хеликоптери, Беспилотно летало, FPV, RC модел
  2. Алатка за чистење, чистење на домаќинства, аутџигер, бандера на камера, избирач
  6. Други
Пакување 3 слоја заштитна амбалажа: пластичен филм, фолија за меурчиња, картон
  (Нормална големина: 0,1 * 0,1 * 1 метар (ширина * висина * должина)

Апликација

Со стандарден конус за заклучување и универзална нишка, овие столбови работат со сите додатоци на Unger и сите додатоци со универзална нишка. Кога ќе поврзете чистачка, чистач, четка или прашина со некој од нашите телескопски столбови, можете да ги исчистите тешко достапните области побрзо и побезбедно отколку да чистите со рачна алатка и скалила. Секогаш кога има потреба од проширен дострел, без разлика дали е внатре или надвор.

Carbon fiber pole_img08
Carbon fiber pole_img09
Carbon fiber pole_img10

  • Претходно:
  • Следно: