Производи

 • Систем за перење под притисок со телескопски јаглеродни влакна од 60 стапки

  Систем за перење под притисок со телескопски јаглеродни влакна од 60 стапки

  Телескопско копје од јаглеродни влакна за перење под висок притисок.Столбовите можат да достигнат 60 стапки (18 метри).Црево со работен притисок од 400 bar.
 • 72 ft Сјајни столбови за чистење на прозори од јаглеродни влакна од диаглец

  72 ft Сјајни столбови за чистење на прозори од јаглеродни влакна од диаглец

  Употребата на телескопски шипки за чистење може брзо и ефикасно да ја отстрани прашината во само неколку чекори, овозможувајќи лесен пристап до тешко достапни места.
  Едностепено чистење - нема потреба од спуштање на прозорците и повторно полирање.Во споредба со традиционалните методи, големите површини може да се чистат побрзо, а исто така може да се исчистат и од висока земја
 • 15FT мултифункционален телескопски соларен столб за чистење на јаглеродни влакна за голем дофат и долг дофат

  15FT мултифункционален телескопски соларен столб за чистење на јаглеродни влакна за голем дофат и долг дофат

  1. Може безбедно да стигне и да го исчисти горниот дел од прозорецот од 2 ката, додека никогаш не мора да ја напушта земјата.
  2. Заштедувате време со чистење и плакнење на прозорците во исто време, нема потреба да го бришете или бришете прозорот
  3. Лесната конструкција од фиберглас со столбови ќе го направи чистењето на вашите прозорци едноставно како чистењето на подот со правосмукалка
  Во нашиот асортиман, столбот може да се прилагоди на која било должина, а ви е дозволено да додавате или отстранувате делови за да одговараат на потребната работна висина.Леснотијата на столбот може да помогне да се намали заморот, да се зголеми продуктивноста и брзината на работа.Ќе ви биде полесно да работите со нашиот столб.
 • Мултифункционален телескопски соларен столб за чистење од фиберглас

  Мултифункционален телескопски соларен столб за чистење од фиберглас

  Чистењето на бандерите за соларни панели на 25 стапки е совршено за повеќето работни места за чистење, изработени од 100% јаглеродни влакна.Овој телескопски столб е неверојатно крут, лесен и многу силен.Во опсегот, тие можат да се прилагодат на која било должина, а дозволено е да додавате или отстранувате делови за да одговараат на потребната работна висина, еден столб за сите работи.
  Дизајнот на попречната странична клешта што е во сопственост на патент го зафаќа столбот многу поцврсто од другите видови стегачи.Лесно се отвора и затвора дури и во оние студени зимски месеци кога се потребни ракавици.
  * Предупредување: Јаглеродните влакна се одличен електричен проводник.Нашите столбови може да се направат со надворешен слој од фиберглас за да се додаде изолациониот карактер.
 • 50FT телескопски столбови за спасување вода

  50FT телескопски столбови за спасување вода

  Столбови за спасување вода Столбовите од фиберглас се со мала тежина, што ја олеснува инсталацијата и нема да привлече молња или да спроведува струја.
  Ќе биде флексибилен, но не и скршен.
  Со други зборови, столбот од фиберглас е доволно силен за да се спротивстави на ветерот или лошите временски услови.
 • 100% јаглеродни влакна телескопски столб за спасување животни

  100% јаглеродни влакна телескопски столб за спасување животни

  Удобен стисок, безбеден и нелизгачки телескопски спасувачки столб од јаглеродни влакна
  Со обработка на рабовите на дупката, не е лесно да се носи јаже.
  Добар механички капацитет, мала тежина, висока јачина, врвна издржливост, висок модул, добра издржливост
 • Good Tenacity Telescoping Fiberglass Poles for Water Rescue Pol , Fruit Pick Pol

  Good Tenacity Telescoping Fiberglass Poles for Water Rescue Pol , Fruit Pick Pol

  Јаглеродни влакна Water Rescue Pole е лесен по тежина, што ја олеснува инсталацијата и нема да привлекува молњи или да спроведува струја.
  Отпорност на УВ цевки од јаглеродни влакна.Нашите столбови цевки го прифаќаат дизајнот на облогата со епоксидна смола за надворешни работи за да се спротивстават на УВ.
  Тоа нема да биде флексибилно и не е скршено
 • Висококвалитетни цевки од јаглеродни влакна Спасувачки столб од јаглеродни влакна за пливање

  Висококвалитетни цевки од јаглеродни влакна Спасувачки столб од јаглеродни влакна за пливање

  Телескопски столб со висока вкочанетост, мала тежина
  Лесен за носење, лесен за складирање, лесен за употреба
  Флексибилно прилагодување на должината на столбот за спасување
  Различни должини се достапни прилагодено.Удобен стисок, безбеден и нелизгачки
  Со третман на рабовите на дупката, не е лесно да се носи јаже
 • Телескопски спасувачки столб од јаглеродни влакна со висока јачина за спасување од поплави

  Телескопски спасувачки столб од јаглеродни влакна со висока јачина за спасување од поплави

  Главните придобивки од јаглеродните влакна во однос на вообичаено користените метални цевки се неговата мала густина (тежина) и високата вкочанетост.
  Полот од јаглеродни влакна има многу низок CTE (коефициент на термичка експанзија) што значи дека при загревање или ладење материјалот воопшто не расте или се собира многу.CTE на јаглеродни влакна е многу блиску до нула.Отпорност на УВ.Нашите столбови цевки го прифаќаат дизајнот на облогата со епоксидна смола за надворешни работи за да се спротивстават на УВ.
 • Пливање лош телескопски спасувачки столб од јаглеродни влакна

  Пливање лош телескопски спасувачки столб од јаглеродни влакна

  Телескопски спасувачки столб од материјал од јаглеродни влакна
  Пловечката топка ја зголемува пловноста на телескопскиот столб
  Флексибилно прилагодување на должината на столбот за спасување
  Удобен стисок, безбеден и нелизгачки
  Со обработка на рабовите на дупката, не е лесно да се носи јаже
 • 3k/6k/12k површински јаглеродни влакна столб за собирање овошје

  3k/6k/12k површински јаглеродни влакна столб за собирање овошје

  Полот од јаглеродни влакна има 15 до 20 години животен век, слабо одржување, корозија и отпорен на 'рѓа, не е подложен на хармониски вибрации.
  Еколошки.Рачната шипка за берење ја намалува опасноста од берење на голема надморска височина и може попрецизно и побрзо да бере овошје.
  Телескопската шипка е дизајнирана со повеќе брави, должината може слободно да се прилагоди, а опсегот на примена е поширок.
 • Телескопски столб за берење плодови од јаглеродни влакна од 10 метри со висок квалитет

  Телескопски столб за берење плодови од јаглеродни влакна од 10 метри со висок квалитет

  1. Јачината на столбот од јаглеродни влакна е 6-12 пати од челик, а густината е помала од 1/4 од челикот.Лесен за носење, лесен за складирање, лесен за употреба
  2. Овие столбови се лесни за ракување и носење.Тие можат да се прошират до максимална должина во секунди со извлекување и заклучување на секој телескопски дел
123456Следно >>> Страница 1/15