Цевка од јаглеродни влакна со различна должина, должината може да се прилагоди

Краток опис:

Цевка од јаглеродни влакна, позната и како цевка од јаглеродни влакна, позната и како јаглеродна цевка, цевка од јаглеродни влакна, е изработена од композитен материјал од јаглеродни влакна претходно потопено во смола од фенилен полиестер со лекување на топлина со плодрозија (ликвидација). Во обработката, можете да произведувате различни профили преку различни калапи, како што се: различни спецификации на кружни цевки од јаглеродни влакна, различни спецификации на квадратни цевки, лист материјал и други профили: во производствениот процес може да се спакува и 3K површинско пакување разубавување и така натаму.


Детали за производот

Ознаки на производот

Вовед

Цевките од јаглеродни влакна се широко користени како основен материјал за лесни цевки во авиони, воздушна вселена, одбрана, слободно време, автомобилски цевки, индустрија и медицински сектор, како и други апликации вклучуваат поправка и зајакнување на градежни објекти. Должина, имаме 1м ~ 3м, но можеме да ги прилагодиме производите според вашето барање.

carbon fiber tube_img12
carbon fiber tube_img13
carbon fiber tube_img38

Продажба на поени

Цевките од јаглеродни влакна имаат неверојатна линеарна цврстина поради ориентацијата на јаглеродните влакна и се користат во различни апликации. (Во споредба со конвенционалните структурни метали (како што се челик, алуминиум и нерѓосувачки челик), цевките од јаглеродни влакна даваат одлични карактеристики на цврстина на истегнување. Покрај тоа што има извонредна цврстина, нашата композитна цевка од јаглеродни влакна е издржлива, лесна и исклучително крута.

carbon fiber tube_img02
carbon fiber tube_img04
carbon fiber tube_img01
carbon fiber tube_img03

Зошто да не изберете нас

* Големи искуства повеќе од 12 години
* ISO9001
* Професионален производител
* Квалитетни материјали
* Стручни и вредни работници
* Строга контрола на квалитетот
* Висок квалитет е загарантиран
* Разумна цена

Предност

1. Инженерски тим со 15 години искуство во индустријата за јаглеродни влакна
2. Фабрика со 12 години историја
3. Висококвалитетна ткаенина од јаглеродни влакна од Јапонија / САД / Кореја
4. Строга проверка на квалитетот на куќата, проверка на квалитетот на третата страна, исто така, достапна доколку се побара
5. Сите процеси се одвиваат строго според ISO 9001
6. Брза испорака, кратко време на водење
7.Сите цевки од јаглеродни влакна со 1 година гаранција

Спецификации

Име Јаглеродни влакна тркалезна цевка / квадратна цевка од јаглеродни влакна
Карактеристика 1. Направено од висок модул 100% јаглеродни влакна увезени од Јапонија со епоксидна смола
  2. Одлична замена за алуминиумските цевки со ниско ниво
  3. Тежи само 1/5 од челик и 5 пати посилни од челик
  4. Ниска коефициент на топлинска експанзија, отпорност на висока температура
  5. Добра издржливост, добра цврстина, мала ефикасност на топлинска експанзија
Спецификација Шаблон Twill, обичен
  Површина Сјајни, мат
  Линија 3K или 1K, 1,5K, 6K
  Боја Црна, златна, сребрена, црвена, сина, зелена (или со свила во боја)
  Материјал Јапонска ткаенина од јаглеродни влакна + смола
  Содржина на јаглерод 68%
Големина Тип Лична карта дебелина на ѕид Должина
  Тркалезна цевка 6-60 мм 0,5,0,75,1 / 1,5,2,3,4 мм 1000.1200.1500 мм
  Квадратна цевка 8-38 мм 2,3 мм 500.600.780 мм
Апликација 1. Делови за авијација, модел на хеликоптери, Беспилотно летало, FPV, RC модел
  2. Производство на тела и алатки, индустриска автоматизација
  3. Спортска опрема, музички инструменти, медицински помагала
  4. Поправка и зајакнување на градежните објекти
  5. Делови за внатрешна декорација на автомобили, производи од уметност
  6. Други
Пакување 3 слоја заштитна амбалажа: пластичен филм, фолија за меурчиња, картон
  (Нормална големина: 0,1 * 0,1 * 1 метар (ширина * висина * должина)

Апликација

Цевка од јаглеродни влакна со висока јачина, долг век на траење, отпорност на корозија, мала тежина, мала густина и други предности, широко користена во змеј, модел на авион, поддршка на ламба, ротирачко вратило за компјутерска опрема, машина за офорт, медицинска опрема, спортска опрема и друга механичка опрема . Димензионална стабилност, електрична спроводливост, топлинска спроводливост, мал коефициент на топлинска експанзија, само-подмачкување, апсорпција на енергија и отпорност на земјотрес и низа одлични перформанси. Има висока специфична мувла, отпорност на замор, отпорност на ладење, отпорност на висока температура, отпорност на корозија, отпорност на абење и така натаму.

carbon fiber tube_img07
carbon fiber tube_img06
carbon fiber tube_img05

  • Претходно:
  • Следно: