45Ft телескопски столб хибридни материјали

Краток опис:

Оваа телескопска шипка е составена од стаклени влакна и јаглеродни влакна, што е поубаво и попристапно врз основа на продолжување на силната цврстина и цврстина на јаглеродни влакна.


Детали за производот

Ознаки на производот

Вовед

Хибрид - Комбинацијата на стаклени влакна и материјали од јаглерод ви дава малку заштеда на тежина и цврстина на јаглерод, но задржувајќи ја цената поблиску до стаклени влакна! Има ахибридна структура од јаглеродни влакна не само што го прави овој столб многу лесен, туку и многу силен и крут за секојдневна употреба.

Carbon fiber pole_img33
Carbon fiber pole_img32
Carbon fiber pole_img31
Carbon fiber pole_img30

Продажба на поени

1. суровина од јаглеродни влакна ги прави нашите столбови многу крути и со мала тежина. Различни материјали со содржина на јаглерод се достапни за да ги задоволат различните барања на клиентите.
2. Столб со издржливи прстиња за патент. Дејствата на рачките на стегите се лесни за употреба и обезбедуваат сигурно заклучување помеѓу секој дел.
3. Секој дел со линија за предупредување за да не се повлечат.

Сите наши процеси се одвиваат во строга согласност со ISO 9001. Нашиот тим се гордее со нашите искрени и етички услуги и секогаш ја обезбедува најдобрата услуга за клиентите.
Брза испорака, кратко време на испорака

Carbon fiber pole_img38
Carbon fiber pole_img37
Carbon fiber pole_img39

Спецификации

Име 45Ft телескопски столб хибридни материјали
Карактеристика на материјалот 1. Направено од висок модул 100% јаглеродни влакна увезени од Јапонија со епоксидна смола
  2. Одлична замена за алуминиумските цевки со ниско ниво
  3. Тежи само 1/5 од челик и 5 пати посилни од челик
  4. Ниска коефициент на топлинска експанзија, отпорност на висока температура
  5. Добра издржливост, добра цврстина, мала ефикасност на топлинска експанзија
Спецификација Шаблон Twill, обичен
  Површина Сјајни, мат
  Линија 3K или 1K, 1,5K, 6K
  Боја Црна, златна, сребрена, црвена, сина, зелена (или со свила во боја)
  Материјал Јапонска ткаенина од јаглеродни влакна + смола
  Содржина на јаглерод 50%Јаглерод
Големина Тип Лична карта дебелина на ѕид Должина
  Телескопски пол 6-60 мм 0,5,0,75,1 / 1,5,2,3,4 мм 45Ft
Апликација 1. Светилки, третман на вода, загради против огромни индустриски кули за ладење, итн.
 
  1. Рамка на прозорецот, појас на прозорецот и неговите компоненти итн.
  6. Други
Пакување 3 слоја заштитна амбалажа: пластичен филм, фолија за меурчиња, картон
  (Нормална големина: 0,1 * 0,1 * 1 метар (ширина * висина * должина)

Апликација

1. Електрични и електронски пазари
2. Сад за кабли, радом, скала за изолација итн.
3. Хемиски пазар на антикорозија
4. Подот, парапет, работна платформа, подземна цевка под притисок, скали, итн.
5. Пазар за градежништво

Carbon fiber pole_img35
Carbon fiber pole_img36
Carbon fiber pole_img34

  • Претходно:
  • Следно: