Телескопски пол од стаклени влакна од 12м

Краток опис:

Цевка од стаклопластика е еден вид композитен материјал со стаклени влакна и неговите производи (стаклена ткаенина, лента, филц, предиво и др.) Како материјал за зајакнување и синтетичка смола како матричен материјал.


Детали за производот

Ознаки на производот

Вовед

Цевка од стаклопластика е еден вид композитен материјал со стаклени влакна и неговите производи (стаклена ткаенина, лента, филц, предиво и др.) Како материјал за зајакнување и синтетичка смола како матричен материјал. Концептот на композитен материјал се однесува на материјал не може да ги исполни барањата за употреба, треба да биде составен од два или повеќе од два вида материјали заедно, составот на друг може да ги исполни барањата на материјалот, односно композитниот материјал. Единствено стаклено влакно, иако јачината е многу висока, но меѓу влакната е лабава, може да го издржи само напнатоста, не може да поднесе виткање, смолкнување и стрес на притисок, но исто така не е лесно да се направи фиксна геометрија, е меко тело. Ако ги залепите заедно со синтетички смоли, можете да направите секакви крути производи со фиксни форми кои можат да издржат напнати напони,
Исто така, може да носи подвигнување, компресија и стрес на смолкнување. Ова претставува композит од пластична матрица зајакната со стаклени влакна.

carbon fiber tube_img26
carbon fiber tube_img13
carbon fiber tube_img25

Продажба на поени

Мавтајте го вашето знаме со телескопско знаме. Со лесен, прилагодлив дизајн, ќе се поставите за кратко време, за да можете да започнете со вратоврска на вратата. Секој дел се заклучува на место, осигурувајќи дека нема да се сруши кога ќе се продолжи. Овој столб се лизга без напор и може да се заклучи на која било должина. Овие столбови се лесни за ракување и носење. Тие може да се продолжат до максимална должина за неколку секунди со извлекување и заклучување на секој телескопски дел.
Фановите ќе можат лесно да ја лоцираат вашата задна врата кога ги летате тимските бои! Монтирајте го столбот во држач за гуми, држач за прицврстување, заземјување или други прицврстувачи што се продаваат одделно

carbon fiber tube_img20
carbon fiber tube_img18
carbon fiber tube_img19
carbon fiber tube_img17

Зошто да не изберете нас

Лесен за носење, лесен за складирање, лесен за употреба
Отпорност на абење
отпорност на стареење,
отпорност на корозија
Сите други различни должини се достапни како што се бара

Предност

Инженерски тим со 15 годишно искуство во индустријата за јаглеродни влакна
Фабрика со 12 години историја
Ткаенина со јаглеродни влакна со висок квалитет од Јапонија / САД / Кореја
Строга проверка на квалитетот на куќата, проверка на квалитетот на третата страна, исто така, достапна доколку се побара
Сите процеси се одвиваат строго според ISO 9001
Брза испорака, кратко време на водење
Сите цевки од јаглеродни влакна со 1 година гаранција

Спецификации

Име на производот Цевка од фибергалс
Материјал Смоли за тркалање од стаклени влакна
Површина Мазна, мат финиш, завршница со висок сјај
Дијаметар 12,7мм 15мм 16мм 19мм 20мм 22мм 25мм 28мм 30мм 32мм 38мм 45мм 51мм 63мм 76мм 89мм 100мм;
  0,75 "1" 1,125 "1,180" 1,250 "1,50" 2 "2,5" 3 "3,5" 4 "и обичај.
Должина од 300мм до 7000мм и обичај.
Боја црвена, црна, бела, жолта, сина, зелена, бела, сива и обичај.
Површински третман мазна, мат финиш, завршна обработка со висок сјај
Апликација 1. Електрични и електронски пазари
  2. Сад за кабли, радом, скала за изолација итн.
  3. Хемиски пазар на антикорозија
  4. Подот, парапет, работна платформа, подземна цевка под притисок, скали, итн.
  5. Пазар за градежништво
  6. Рамка на прозорецот, појас на прозорецот и неговите компоненти, итн.
  7. Светилки, третман на вода, загради против огромни кули за индустриско ладење итн.
Предност Издржлив
  Мала тежина и висока јачина
  Отпорен на корозија и против стареење
  Изолација на топлина и звук Висока механичка сила
  Ниска густина и висока Права
  Димензионална стабилност
  Отпорност на удар Отпорен на пламен UV
  Отпорност на абразија и влијанија
Услуги CNC сечење според вашиот цртеж CAD
  Печатете според датотеката АИ

Апликација

Бум столб
Столб на печатачот
Триногали за камери, моноподи, телескопски столб за камери ibиб Амр
Рачки што се собираат за многу алатки
Телескопски призма столбови / GPS столб
Ригерите вклучуваат централен механичар и аутригер
Кајак лопатки
Многу други

carbon fiber tube_img08
carbon fiber tube_img09
carbon fiber tube_img10

  • Претходно:
  • Следно: