Добри жилави телескопски стапови од стаклени влакна за спасување на вода Пол

Краток опис:

Lifeивотен столб е уред за спасување живот кој се користи за спасување луѓе од давење. Бидејќи постои ризик од давење во непосредна близина на давење, напорите за спасување треба да се спроведат на брегот секогаш кога е можно. Со цел да се задоволат потребите за брзо и безбедно спасување на оние кои се дават на подолго растојание (од 3 до 10 метри), персоналот на базенот ја подобри формата и функцијата на коњскиот столб, со што се генерираше широко користен спасувачки столб


Детали за производот

Ознаки на производот

Вовед

Мултифункционална телескопска прачка за спасување на вода може да се користи за спасување на море, спасување животни, спасување поплави, високо спасување и сл. Со безбедносната брава, должината на прачката за спасување може флексибилно да се прилагоди и може да се затегне автоматски при влечење за да се осигури безбедноста .

Продажба на поени

Главните придобивки на јаглеродните влакна од вообичаено користените метални цевки се нивната мала густина (тежина) и висока цврстина.
Цевките од јаглеродни влакна имаат многу низок CTE (коефициент на топлинска експанзија) што значи кога се загрева или лади материјалот воопшто не расте или се намалува. CTE на јаглеродни влакна е многу близу до нула. Отпорност на УВ. Нашите цевки од столб го прилагодуваат дизајнот на обложување на епоксидна смола за надворешни работи за да се спротивстави на УВ.

Нашите производи се извезуваат во Германија, Јапонија, САД, Австралија, Канада и други глобални пазари и многу познати претпријатија дома и во странство за да се воспостави добра стабилна соработка соработка, постепено се формираат предности на талент, технологија, бренд.

Спецификации

Име Телескопски Вода Полови
Карактеристика на материјалот 1. Направено од висок модул 100% јаглеродни влакна увезени од Јапонија со епоксидна смола
  2. Одлична замена за алуминиумските цевки со ниско ниво
  3. Тежи само 1/5 од челик и 5 пати посилни од челик
  4. Ниска коефициент на топлинска експанзија, отпорност на висока температура
  5. Добра издржливост, добра цврстина, мала ефикасност на топлинска експанзија
Спецификација Шаблон Twill, обичен
  Површина Сјајни, мат
  Линија 3K или 1K, 1,5K, 6K
  Боја Црна, златна, сребрена, црвена, сина, зелена (или со свила во боја)
  Материјал Јапонска ткаенина од јаглеродни влакна + смола
  Содржина на јаглерод 100%
Големина Тип Лична карта дебелина на ѕид Должина
  Телескопски пол 6-60 мм 0,5,0,75,1 / 1,5,2,3,4 мм 50Ft
Апликација Спаси
Пакување 3 слоја заштитна амбалажа: пластичен филм, фолија за меурчиња, картон
  (Нормална големина: 0,1 * 0,1 * 1 метар (ширина * висина * должина)

Апликација

Спасување


  • Претходно:
  • Следно: