Tuba të ndryshme me fibra karboni sipërfaqe, 3K, 6K, 12K, një larmi sipërfaqe mund të personalizohen

Përshkrim i shkurtër:

Tub me fibra karboni, i njohur gjithashtu si tub me fibra karboni, i njohur gjithashtu si tub karboni, tub me fibra karboni, është bërë nga materiali i përbërë nga fibra karboni i zhytur paraprakisht në rrëshirë poliestër fenileni nga pultrusion (dredha) që shëron nxehtësinë. Gjatë përpunimit, ju mund të prodhoni një larmi profilesh përmes formave të ndryshëm, të tilla si: specifikime të ndryshme të tubit të rrumbullakët me fibra karboni, specifikime të ndryshme të tubit katror, ​​materialit të fletës dhe profileve të tjerë: në procesin e prodhimit mund të paketohen edhe paketime sipërfaqësore 3K zbukurimi dhe kështu me radhë.


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Prezantimi

Tubat me fibra karboni përdoren gjerësisht si materiali themelor për Tubacionet e Lehta të Avionëve, hapësirës ajrore, mbrojtjes, kohës së lirë, tubave të automobilave, industrisë dhe sektorit mjekësor, si dhe aplikacione të tjera përfshijnë riparimin dhe forcimin e ndërtesave. Është përfunduar me një mbështjellës prej 3K 6K , 12KTwill ose i thjeshtë surface Sipërfaqe me shkëlqim ose sipërfaqe mat , dhe një larmi sipërfaqesh mund të personalizohet

carbon fiber tube_img39
carbon fiber tube_img13
carbon fiber tube_img38

Shitja e pikave

Tubat me fibra karboni kanë një forcë lineare të pabesueshme për shkak të orientimit të fibrave të karbonit dhe përdoren në një larmi aplikimesh. (Krahasuar me metalet konstruktive konvencionale (si çeliku, alumini dhe çeliku inox), tubat me fibra karboni japin karakteristika të shkëlqyera të rezistencës në tërheqje. Përveç shfaqjes së fuqisë së jashtëzakonshme, tubi ynë i përbërë nga fibra karboni është i qëndrueshëm, i lehtë dhe jashtëzakonisht i ngurtë.

carbon fiber tube_img29
carbon fiber tube_img27
carbon fiber tube_img28
carbon fiber tube_img31

pse na zgjodhet ne

* Përvoja të gjera për më shumë se 12 vjet
* ISO9001
* Prodhues profesional
* Materiale cilësore
* Punëtorë ekspertë dhe punëtorë
* Kontroll i rreptë i cilësisë
* Cilësia e lartë është e garantuar
* Çmim i arsyeshëm

Përparësi

1. Ekipi inxhinier me përvojë 15 vjeçare në industrinë e fibrave të karbonit
2. Fabrika me 12 vjet histori
3. Pëlhurë me fibra karboni me cilësi të lartë nga Japonia / SH.B.A. / Korea
4. Kontroll i rreptë i cilësisë në shtëpi, kontrolli i cilësisë së palës së tretë gjithashtu i disponueshëm nëse kërkohet
5. Të gjitha proceset po ecin në mënyrë rigoroze sipas ISO 9001
6. Dorëzimi i shpejtë, kohë e shkurtër e plumbit
7.Të gjithë tubat me fibra karboni me 1 vit garanci

Specifikimet

Emrin Fibër karboni tub i rrumbullakët / tub katror me fibër karboni
Karakteristikë 1. Bërë me modul të lartë fibra karboni 100% të importuara nga Japonia me rrëshirë epoksi
  2. Zëvendësim i shkëlqyeshëm për tubat e krahut të aluminit të gradës së ulët
  3. Peshon vetëm 1/5 e çelikut dhe 5 herë më të fortë se çeliku
  4. Koeficienti i ulët i zgjerimit termik, rezistenca në temperaturë të lartë
  5. Qëndrueshmëri e mirë, qëndrueshmëri e mirë, koeficient i ulët i zgjerimit termik
Specifikim Model Twill, i thjeshtë
  Sipërfaqe Me shkëlqim, Mat
  Linjë 3K ose 1K, 1.5K, 6K
  Ngjyrë E zezë, e artë, e argjendtë, e kuqe, e verdhë, e butë (ose me mëndafsh me ngjyra)
  Materiali Pëlhurë Fibre Karboni Japoni + Rrëshirë
  Përmbajtja e karbonit 68%
Madhësia Lloji ID trashësi muri Gjatësia
  Tub i rrumbullakët 6-60 mm 0,5,0,75,1 / 1,5,2,3,4 mm 1000,1200,1500 mm
  Tub katror 8-38 mm 2,3 mm 500,600,780 mm
Aplikacion 1. Hapësira ajrore, Modeli i helikopterëve, Drone, UAV, FPV, Pjesë modeli RC
  2. Regjistrimet e Prodhimit dhe Veglat, Automatizimi Industrial
  3. Pajisje sportive, instrumente muzikorë, pajisje mjekësore
  4. Riparimi dhe forcimi i ndërtimit të ndërtesave
  5. Pjesë të dekorimit të brendshëm të makinës, produkte arti
  6. Të tjerët
Paketimi 3 shtresa të paketimit mbrojtës: film plastik, mbështjellës flluskë, kartoni
  (Madhësia normale: 0,1 * 0,1 * 1 metër (gjerësia * lartësia * gjatësia)

Aplikacion

Tub me fibra karboni me forcë të lartë, jetë të gjatë, rezistencë ndaj korrozionit, peshë të lehtë, dendësi të ulët dhe përparësi të tjera, të përdorura gjerësisht në kites, aeroplanë model, mbështetje llambë, bosht rrotullues të pajisjeve PC, gdhendje, pajisje mjekësore, pajisje sportive dhe pajisje të tjera mekanike . Qëndrueshmëria dimensionale, përçueshmëria elektrike, përçueshmëria termike, koeficienti i vogël i zgjerimit termik, vetë-vajosja, thithja e energjisë dhe rezistenca ndaj tërmetit dhe një seri e performancës së shkëlqyeshme. Ajo ka myk të lartë specifik, rezistencë ndaj lodhjes, rezistencë ndaj zvarritjes, rezistencë ndaj temperaturës së lartë, rezistencë ndaj korrozionit, rezistencë ndaj konsumit etj.

carbon fiber tube_img07
carbon fiber tube_img05
carbon fiber tube_img33

  • E mëparshme:
  • Tjetra: